ویژه ها

مزیت نصب فتوسل برای کرکره برقی

 

قصد داریم به کاربردها و مزیت نصب فتوسل بر روی کرکره برقی اشاره نماییم. فتوسل یک سنسور ایمنی است که از دو قسمت تشکیل شده است. فرستنده نور مادون قرمز و گیرنده آن. این دو در دو سمت درب کرکره ای نصب می شوند و تا زمانی که نور فرستنده توسط گیرنده دریافت می شود کرکره عملکرد عادی خود را دارد ولی اگر شخص ، خودرو و... جلوی فتوسل ها قرار گیرد این نور قطع می شود و دیگر گیرنده قادر به دریافت نور Infra-Red ارسالی از فرستنده نیست. در این هنگام مدار فرمان کرکره برقی فرمان توقف حرکت رو به پایین و شروع حرکت به سمت بالا و در جهت باز شدن کرکره برقی را صادر می کند.

 

مزیت نصب فتوسل بر روی کرکره برقی

فرض کنید شما با خودروی خود در زیر کرکره برقی قرار دارید و یکی از همسایگان و یا خود شما به اشتباه کلید ریموت را بفشارید. و یا خودروی شما دقیقاً زیر کرکره خراب شود و تایم اتومات کرکره برقی عمل نماید و کرکره برقی شروع به حرکت روبه پایین نماید. در این صورت با توجه به قدرت بالای موتور کرکره برقی ، قطعاً سقف خودروی شما وهمچنین تیغه های کرکره دچار آسیب جدی خواهند شد.

 

قیمت نصب فتوسل بر روی کرکره برقی

فتوسل با توجه به برند وقدرت لنز آن در قیمت های متفاوت ارائه می شود. ولی قیمت آن در مقایسه با قیمت کرکره برقی ناچیز است و اگر ریسک برخورد کرکره برقی با سقف خودرو و افت قیمت خودرو را به این محاسبات اضافه کنیم متوجه خواهیم شد که نصب فتوسل بر روی درب کرکره ای بسیار اقتصادی و توجیه پذیر است.

 

 

کاربردهای فتوسل کرکره برقی

معمولاً فتوسل ها بر روی کرکره برقی هایی که از انها خودرو و ماشین آلات عبور می کنند نصب می شود. بنابراین پر کاربرد ترین موارد نصب این سنسور ایمنی عبارتند از:

  1. کرکره برقی پارکینگ
  2. کرکره برقی سوله

 

به چه موتورهایی می توان فتوسل نصب نمود

لازم به ذکر است که بسیاری از کرکره های برقی قابلیت نصب فتوسل را ندارند و باید در هنگام خرید موتور کرکره برقی ورودیهای مدار فرمان آن چک شود تا اینکه ترمینالهای مربوط به نصب سنسور ایمنی فتوسل بر روی آن موجود باشد. الیته در صورت عدم وجود ورودی سنسور در موتورهای کرکره برقی AC می توان با اندکی هزینه مدار را تعویض نمود. البته این هزینه در خصوص موتورهای کرکره برقی دارای برق اضطراری UPS بیشتر است و تعویض مدار آنها چندان قابل توجیح نیست.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: